Circus Ponorka / Pro novináře

Pro novináře

Komedie Revival má netradiční soundtrack od projektu Circus Ponorka. Zpívají na něm i Meky Žbirka nebo Jana Kirschner.

Komedie Alice Nellis s názvem Revival, kterou už vidělo 230 000 lidí a která vychází i na DVD, se nyní dočkala netradičního soundtracku. Písničky ze snímku, jenž sleduje příběh rockerů z kapely Smoke vracejících se po čtyřiceti letech na pódia, dostaly novou podobu. Všechny skladby znovu nahrál a novými aranžemi a současným zvukem opatřil autor filmové hudby Honza Ponocný. Právě on si ve snímku zahrál roli slepého bubeníka. Album nakonec vychází jako třetí řadovka jeho projektu Circus Ponorka s názvem Revival Circus. Posluchači na něm uslyší i zajímavé hosty.

Například duet Part of me, který ve filmu zpívá Boleslav Polívka a Vojta Dyk, nahrála s Circusem Ponorka Jana Kirschner. Skladbu Deep Blue Sea pak Miroslav Žbirka. Vrcholem filmu je píseň Over you, pro kterou vznikl i výpravný videoklip.

CD Revival Circus vyšlo 25.11. 2013.

"Jsem si vědom toho, že slovo soundtrack může být v tomto případě zavádějící. Proto jsme vymysleli pro album vhodnější označení soundtrick," popisuje Honza Ponocný, který se podílel na více jak padesáti albech tuzemských i zahraničních interpretů (Ivan Hlas, Jana Kirschner, Meky Žbirka, Ewa Farná). Byl členem kapel Alias (Ivan Hlas, Ivan Král, David Koller), Circus Praha a v současnosti spolupracuje především s Mekym Žbirkou a příležitostně s Ivanem Kralem.

"Všechny písničky, které se objevily původně v Revivalu, tam hrála kapela Smoke, jež byla slavná v roce 1972. Přišlo mi, že ve filmu to skvěle funguje, ale nakonec jsem si řekl, že by bylo zajímavé ty písničky udělat podle sebe. Myslím, že i pro posluchače to může být atraktivní," dodává.

Na ,,soundtricku" se podle něj kromě nových verzí všech skladeb z filmu objeví i čtyři písně, které Ponocný pro Revival napsal, ale na filmové plátno se nakonec nedostaly. Kromě Žbirky s Kirschnerovou se na vzniku CD podíleli i zpěvák Brad Stratton, DJ Ollie Torr nebo textař John Riley. Album vychází v luxusnim digipacku, který měl na starosti Michal Kořán. Fotografiemi jej ozdobil Goran Tačevski.

Album Revival Circus předznamenává i výpravný videoklip ke skladbě Over you, který využívá animaci tvořenou takzvaným rotoscopingem. To znamená, že na natočený obraz překresluje animátor a vytváří tak koláž hraného a animovaného filmu.

Honza Ponocný má s filmovou muzikou bohaté zkušenosti. Například pro Alici Nellis už komponoval hudbu pro její předchozí snímek Perfect Days (2011). Předtím složil muziku i k filmu Mamas & Papas, za kterou získal nominaci na Českého lva, a nominace nakonec neminula ani Honzovu hudbu k filmu Revival.

Tisková zpráva (pdf, 65Kb)

Videoklip (YouTube)

 

 
 
 

Kontakt

Booking a CD

+420 777 320 153
ponorkax@volny.cz

Media - Press

Vít Sekvard
+420 734 388 359
info@rockingplanet.cz